מי מספק לכם את ביטוחי הנסיעות?

מי מספק לכם את ביטוחי הנסיעות?

היום כל מי שטס לחו"ל יודע שצריך לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל. אחרי הכול אין לדעת מה יקרה בארץ רחוקה, מתי המצב הרפואי יחמיר או אם תקרה תאונת דרכים, חלילה. אחת השאלות הנפוצות יותר בהקשר זה היא אצל מי עושים ביטוח לחו"ל. אם ברצונכם לעשות זאת, עומדות לרשותכם כמה אפשרויות. חשוב לבחון את כל האפשרויות מקרוב ולבחור את הפוליסה המתאימה לכיסכם ולמצבכם הרפואי.

ביטוח לחו"ל בחברות הביטוח

חברות הביטוח מציעות מגוון רחב של פוליסות, בהתאם למצבו הרפואי של המבוטח. הביטוח הרפואי מכסה מגוון רחב של מצבים, דוגמת אשפוזים, מתן תרופות במצב חירום, ניתוחים וכדומה. וזאת לצד מצבים אחרים שמכסה הביטוח:

 • הטסות רפואיות – ישנם ביטוחים אשר ממנים הטסה לארץ במקרה של החמרה במצב הרפואי או תאונה.
 • פינוי לבית החולים – הביטוח יכול לכסות פינוי יבשתי, אווירי או ימי בהתאם למצב.
 • העברת הגופה לארץ – אם חלילה המבוטח מאבד את חייו בחו"ל, ישנו ביטוח שמכסה את העברת גופתו בארץ.
 • הגנה משפטית – במקרה שבו אזרח ישראלי מסתבך בפלילים, לעתים הוא יכול לזכות בהשתתפות בעבור הגנה משפטית בחו"ל.

נוסף על כך, חברות הביטוח השונות מציעות ביטוחים מגוונים. ישנו הביטוח הסטנדרטי המציע את הכיסויים הבסיסיים בלבד. ביטוח מסוג זה מתאים במיוחד לנסיעות קצרות ליעדים בלתי מסוכנים או מאתגרים. ביטוח מורחב יותר הוא ביטוח שנועד עבור טיולים מאתגרים הכוללים לא פעם כיסויים בעת פגיעה בפעילות אתגרית כמו סנפלינג, צלילה, טיפוס הרים, צניחה חופשית, טיולי ג'יפים, באנג'י וכדומה.

ביטוח מורחב נוסף הוא ביטוח המיועד לנשים בהריון. ביטוח זה מתחלק לכמה סוגים. עד השבוע ה-12 אין הגבלה מבחינת הביטוח. לפיכך, הנשים יכולות לשלם על הביטוח הבסיסי. אישה הנמצאת בין השבוע ה-12 ל-32 להריון תוכל בכל זאת לטוס לחו"ל, אך במקרה כזה יהיה עליה לרכוש את הביטוח המורחב. זאת משום שחברות הביטוח רוצות להימנע ממצב שבו האישה יולדת לידת פג בעודה נמצאת בחו"ל. החל מהשבוע ה-32 חברות הביטוח אינן מאפשרות לרכוש ביטוח נסיעות. ובאופן כללי, הרופאים אינם ממליצים לטוס החל משבוע 30.

על כל פנים, אישה הרה המחליטה לטוס לחו"ל צריכה לבדוק כמה דברים לפני שהיא מחליטה לערוך את הביטוח. ראשית, עליה להתייעץ עם הרופא ולשקול אם לטוס לחו"ל או לא. הרופא יבחן את מצבה הרפואי ויקבע אם היא כשירה לטוס. שנית, חשוב להכיר את כל הכיסויים השונים דוגמת לידת פג, לידה מוקדמת או האם הביטוח כולל רק את כיסוי המצב הרפואי של היולדת. כמו כן, ישנם ביטוחים המצריכים הערכה רפואית לפני שניתן יהיה להנפיק את הביטוח לאישה ההרה, שכן הם מתייחסים להריון כמצב רפואי לכל דבר ועניין.

ביטוח דרך הסוכן האישי

סוכנים אישיים לא מעטים מציעים ביטוחי נסיעות לחו"ל. מדובר באותם סוכנים האחראיים על נושאים כמו ביטוח רכב, קרן פנסיה, ביטוח חיים או בריאות. הסוכן האישי מכיר את המבוטח מקרוב. היחסים בין הסוכן למבוטח נבנים לאורך השנים, ולכן הסוכן יודע להתאים את הביטוח הנכון למבוטח. על כל פנים, גם המבוטח צריך לעמוד עם היד על הדופק, לקרוא את כל סעיפי הביטוח ולראות אם הם כוללים את כל הדרישות הרלוונטיות.

ביטוח דרך חברות האשראי

דרך נוספת לערוך ביטוח היא באמצעות פנייה לחברות האשראי. חלק מן החברות מציעות ביטוח לחו"ל בחינם, כאשר בדרך כלל מדובר בביטוח בסיסי למדיי. מכל מקום, אם החלטת לערוך את הביטוח דרך חברת האשראי שלכם, ישנם כמה דברים שכדאי לבדוק:

 • מהו היעד שלכם – עלות האשפוז או הסיוע הרפואי משתנה ממדינה למדינה. ייתכן שהפוליסה שמעניקה חברת האשראי לא תכסה את עלויות האשפוז במדינה מסוימת.
 • מהו המצב הבריאותי שלכם – הפוליסה הבסיסית של חברות האשראי מתאימה אולי לאיש צעיר בן 24, אך היא לא תתאים בהכרח לאדם מבוגר שיש לו מחלות רקע. זאת משום שהפוליסה הבסיסית אינה מכסה תרופות שנוטלים דרך קבע, או אשפוזים בעת החמרה במצב.
 • לאיזה טיול אתם יוצאים – אם אתם מעוניינים בחופשת "בטן-גב" ולא מתכוונים לצאת מהמלון יותר מדיי, הפוליסה הבסיסית של חברת האשראי יכולה להתאים לכם. אך אם אתם מעוניינים לטפס על הרים, לצלול אל מעמקי הנהר או לקפוץ קפיצת באנג'י, תזדקקו לפוליסה מורחבת. כלומר, תשלמו יותר עבורה.

ביטוח נסיעות דרך חברת אל על

קיימת אפשרות לרכוש ביטוח נסיעות דרך אל על. נכון להיום, אל על מציעה שני מסלולים עיקריים. המסלול הראשון הוא ביטוח נסיעות יומי לחו"ל. ביטוח זה כולל כמה סעיפים: הוא תקף עד חצי שנה לפני מועד הנסיעה, הביטוח מתאים לכל מצב רפואי, ניתן לרכוש את הביטוח בקלות באמצעות אתר האינטרנט או נציג טלפוני, ישנה השתתפות עצמית בעת אבדן טלפונים ניידים או אופניים וכדומה. הביטוח הנוסף הוא ביטוח נסיעות שנתי. ביטוח זה מתאים במיוחד לכל מי שמרבה לטוס. במסגרת הביטוח קיימת אפשרות לרכוש כיסויים נרחבים לצורך הוצאות רפואיות, כיסוי לאבדן כבודה, כיסוי לצורך החמרה במצב הרפואי הקיים או ביטוח אובדן תשלומים בגלל ביטול הנסיעה.

ביטוח נסיעות דרך קופות החולים

ניתן לבצע ביטוח לחו"ל גם באמצעות קופות החולים. קופות כמו מכבי, כללית, מאוחדת או לאומית מציעות מגוון רחב של ביטוחים וכיסויים. בדומה לביטוחים אחרים, גם ביטוחים דרך קופות החולים משתנים מפוליסה לפוליסה וכוללים כיסויים על הוצאות רפואיות, הטסה רפואית לארץ במידת הצורך, טיפולי שיניים כשיש מצב חירום או פינוי לבית החולים. קיימת אפשרות להרחיב את הפוליסה ולכלול גם ביטוח על אובדן כבודה, ספורט אתגרי, קיצור זמן הנסיעה או ביטול הטיסה, ביטוח הריון עד שבוע 32 או גניבה של הטלפון הנייד.

פוליסה בכיסוי רחב ביותר

סוג נוסף של פוליסה הניתן למטופלים אשר חולים במחלות כרוניות כמו סוכרת או מחלות לב, ועל כן הם זקוקים להרחבות מיוחדות. הפוליסה כוללת תנאים רבים ושונים. כך למשל, החברה המבטחת שדרכה מוציא המטופל את הפוליסה אחראית על כיסוי ההוצאות הרפואיות השונות דוגמת אשפוז בטיפול נמרץ, בדיקות הדמיה או ניתוחים. כמו כן, הכיסויים כוללים המשך אשפוז וטיפול בארץ, במקרה שבו המטופל נדרש לכך. מעבר לכך, הביטוח מכסה מצב שבו יש צורך לחלץ את המבוטח בדחיפות, בין אם מדובר בפינוי יבשתי, אווירי או ימי. נוסף על כך, הגורם המבטח אחראי על טיסות הנובעות כתוצאה מהחמרה במצבו הרפואי של המבוטח:

 • אם המבוטח לקה במחלה חדשה שמעולם לא לקה בה או שקרתה לו תאונה בחו"ל, הוא זכאי לכיסוי ההוצאות של הטסתו חזרה הביתה.
 • המבוטח זוכה לכיסוי במקרה של מוות בלתי צפוי של אחד מקרובי המשפחה.
 • אם הרופא קובע שאחד מבני משפחתו של המבוטח עומד למות, הביטוח מממן את טיסת החירום של המבוטח, כדי הוא יוכל לשהות ליד מיטתם של קרוביו.
 • אם אחד מבני משפחתו של המבוטח נפטר, הביטוח כולל כיסוי של כרטיס טיסה על מנת להשתתף בלוויה.

ביטוח נסיעות לאנשי עסקים

אנשי עסקים נוהגים לטוס למקומות שונים לעתים קרובות, ולא אחת הם לוקחים עמם חפצי ערך כמו מחשב נייד או טלפון של החברה אשר עלולים ללכת לאיבוד או להיגנב. קיימות פוליסות ביטוח המותאמות לאנשים שנוהגים לטוס לחו"ל לעתים קרובות. הביטוח הרפואי שלהם כולל כיסויים רפואיים שונים כמו טיפולי שיניים, הוצאות אשפוז, טיפולים תרופתיים או הטסת המלווה לישראל. כל איש עסקים רשאי להרחיב את הפוליסה שלו בהתאם לצורך. כך שהפוליסה יכולה לכלול כיסויים בתשלום נוסף לבחירה: ביטול נסיעה, כיסוי למטען, קיצור נסיעה עקב אירוע פתאומי בארץ, כיסוי על אובדן טאבלט או מחשב נייד וכדומה.

מה חשוב לבדוק כאשר בוחרים פוליסת ביטוח?

בין אם החלטתם לרכוש את הביטוח דרך חברת הביטוח ובין אם דרך חברת האשראי, ישנם כמה דברים שחשוב לברר. ראשית, יש צורך לברר מהו היקף הפוליסה שאתם רוכשים. האם מדובר בפוליסה בסיסית? או שאולי בפוליסה מורחבת? שנית, חשוב לבחור את מספר ימי האשפוז שהפוליסה מכסה ואם קיימות מגבלות שונות במתן הטיפול הרפואי. כמו כן, אם אתם סובלים ממחלות מסוימות, יש צורך לוודא שהפוליסה מכסה אותן. ולבסוף, כדאי לברר אם קיימות מגבלות כלשהן הנוגעות לטיפולים הרפואיים.

מה כדאי להביא בחשבון כאשר רוכשים ביטוח נסיעות לחו"ל?

רגע לפני שאתם אורזים את המזוודה וטסים ליעד הבא שלכם, חשוב לערוך ביטוח נסיעות לחו"ל. אלה כמה דברים הכרחיים שחשוב להביא בחשבון כאשר רוכשים ביטוח שכזה:

 • לבחור את הביטוח המתאים לכם – במאמר זה דובר רבות על סוגי הביטוח. חשוב שהביטוח שלכם יכסה את כל הפעילויות. כך למשל, אם אתם יוצאים לטיול תרמילאים, אל תסתפקו בביטוח הבסיסי כדי לחסוך בכסף. אם יקרה משהו חלילה במהלך הטיול, אתם תשלמו הרבה יותר.
 • פנו לגורם מקצועי – ברשותכם לבחור את הגורם שדרכו תבצעו את הביטוח. חפשו את המקצועיות. בקשו המלצות. בררו לגבי אנשי מקצוע שיכולים לסייע לכם. היפגשו עם הנציגים ובחנו אותם – האם הם פועלים בשקיפות מלאה? האם הם מספקים לכם את כל המידע הדרוש על מנת שתוכלו לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר?
 • יש למי לפנות – חשוב לבדוק את שירות הלקוחות של החברה המציעה לכם את הביטוח. כדאי לוודא שמדובר בשירות לקוחות שזמין לכם 24/7. כך שגם אם תיתקעו באמצע שומקום במדינה זרה, יהיה לכם למי לפנות.
 • לא לחכות עד לרגע האחרון – אם יש דבר שמאוד לא כדאי לעשות ברגע האחרון הוא להמתין לרכישת ביטוח נסיעות לחו"ל. פוליסת ביטוח היא מסמך שחשוב לבחון בכובד ראש, לקרוא את כל הסעיפים הכלולים בפוליסה, לוודא שהיא מכסה את כל הסעיפים הרלוונטיים ולבצע את התשלום.

לסיכום, ראינו גופים שונים המציעים פוליסת ביטוח, החל מהסוכן האישי, דרך חברות הביטוח ועד לחברות האשראי. ראינו גם עד כמה חשוב לבדוק את כל סעיפי הפוליסה לפני שרוכשים אותה, על מנת לוודא שהיא מתאימה למצב הרפואי שבו אתם שרויים ולסוג הטיול שבו בחרתם להשתתף.

שם פרטי
דואר אלקטרוני
שם משפחה
טלפון
איך אפשר לעזור?
שלח הודעה
שולח...
קצת סבלנות...ההודעה נשלחת ברגעים אלו.
הודעה נשלחה!
אחד מנציגנו יחזור אליך בקרוב