כל מה שרצית לדעת על ביטוח נסיעות לחול בהריון

כל מה שרצית לדעת על ביטוח נסיעות לחול בהריון

הריון היא תקופה משמחת הרוויה בציפייה לקראת בואו לעולם של בן משפחה חדש. אפשר לשדרג את התקופה המופלאה הזו באמצעות טיול קצרצר לחול כדי לבקר קרובי משפחה לפני הלידה או לראות עולם, לפני שתתחילו לקום בכל יום בשעות הקטנות של הלילה לקול הצרחות. אך לפני שטסים לחול, חשוב להסדיר את עניין הביטוח, בייחוד כאשר מדובר בציפייה לקראת הלידה.

האם בטוח לנסוע בתקופת ההריון?

אולי אחת השאלות הראשונות שכדאי לשאול היא האם טיסה בהריון נחשבת לבטיחותית. בימים עברו סברו כי שינויי הלחץ הנוצרים במטוס משפיעים על העובר, אך איש לא הצליח להוכיח טענות אלה. עם זאת, שינויי הלחץ בעת הטיסה עלולים בכל זאת לגרום לקרישי דם או להתייבשות. מעבר לכך, אישה הרה שיש לה היסטוריה של צירים מוקדמים וקיים חשש שהיא תלד בטרם עת, צריכה לשקול אם לטוס או לא. בדרך כלל ממליץ הרופא לוותר על טיסה במצב זה. מכל מקום, גם אם החלטת לטוס למדינה אחרת במהלך ההריון, כדאי לבחור ביעדים קצרים כדי לקצר את משך הטיסה ולגרום כמה שפחות לזעזועים לעובר.

על כל פנים, כל אישה יכולה לשמור על עצמה במהלך הטיסה לחול. ראשית, במהלך הטיסה כדאי להימנע מישיבה במשך שעות. מומלץ לקום מעט, להסתובב ולבצע קצת מתיחות. שנית, מומלץ לבחור במושב שיאפשר לאישה לנוע בחופשיות מבלי להקים נוסעים אחרים. שלישית, שתי הרבה מים במהלך הטיסה. כך תוכלי למנוע מצב של התייבשות. במהלך החופשה עצמה מומלץ להקפיד על אכילה נכונה, מנוחה ושנת לילה טובה ונעימה.

מי נותן לאישה הרה לטוס?

וכעת, עוברים לשאלת הביטוח. ראשית, חברות התעופה מאפשרות לאישה בהריון לטוס כל עוד היא לא עוברת את השבוע ה-36, וכל עוד מדובר בהריון רגיל לכל דבר ועניין ללא סיכון גבוה. אם תחליטי לערוך פוליסת ביטוח, הרי שחברות הביטוח נוהגות לחלק את ההריון ל-3 חלקים:

  • הריון עד שבוע 12 – מכיוון שמדובר בתחילת ההריון, זכאית האישה לפוליסה רגילה ובסיסית. כך שאין צורך לשלם על פוליסה מורחבת. בדרך כלל חברות הביטוח לא יגבילו את הפוליסה.
  • הריון בשבועות 12 עד 32 –גם בתקופה זו ניתן לרכוש ביטוח, אך מרבית חברות הביטוח מבקשות לבצע הרחבה של הפוליסה. כך שיהיה כיסוי למקרה שבו האישה יולדת לפני הזמן. זאת משום שלידות פג עלולות לגרום להוצאות גבוהות יותר, בהתאם למדינה שבה האישה יולדת.
  • הריון החל משבוע 32 – בתקופה זו ההריון נחשב להריון מלא, ועל כן חברות הביטוח אינן מאפשרות לרכוש פוליסה. מכל מקום, הרופאים אינם ממליצים לטוס לחו"ל החל משבוע 30.

מעבר לכך, קיימים מקרים שבהם האישה ההרה יכולה לתבוע את חברת התעופה. לדוגמה, אם היא נופלת במהלך הטיסה עקב קפה שנשפך על הרצפה ונגרם נזק כלשהו לעובר, ניתן לתבוע את חברת התעופה בגין רשלנות.

כיסויים בעת סיבוכי הריון

אחד הדברים המשמעותיים ביותר שיש להביא בחשבון כאשר עורכים פוליסת ביטוח להריון הוא הסעיפים הנוגעים לסיבוכי הריון. לא כל חברות הביטוח כוללות סעיפים אלה, ולכן כדאי לשקול היטב אם לנסוע במהלך ההריון או לא. יש צורך לברר אם הפוליסה שרוכשת האישה ההרה כוללת כיסויים במקרה של דימומים מהנרתיק או הריון בסיכון גבוה. שכן, פוליסה מורחבת המתאימה לספורטאים או לנוסעים היוצאים למסעות מאתגרים, אינה מכסה את הסיבוכים שעלולים להתלוות להריון.

מה עוד כדאי להביא בחשבון לפני הטיסה?

אם את מתכננת לצאת לחופשה מפנקת עם בן זוגך במהלך ההריון, כדאי להתייחס לכמה נקודות:

  • אחד הדברים החשובים ביותר שיש לעשות הוא להתייעץ עם הרופא לגבי הטיסה, ולהדגיש את נושא האיכות של השירותים הרפואיים במדינה שאליה טסים – האם מדובר במדינה מפותחת או מתפתחת? אחד השיקולים אם לטוס או לא הוא החשש ללקות בפטרת הנרתיק. חשוב להתייעץ עם הרופא לגבי טיפול מתאים.
  • אם טסים לאחר שבוע 26, יש צורך להנפיק מהרופא הצהרת בריאות שיש להציג לחברות התעופה.
  • יש לוודא שכיסויי הפוליסה כוללים את הן את היילוד והן את היולדת.
  • בעת מילוי טפסים לביטוחים מסוימים, יש צורך לצרף הצהרה רפואית. זאת משום שחלק מן הביטוחים מתייחסים להריון כמצב רפואי.

אילו הרחבות ניתן לקבל בעת חתימה על פוליסת ביטוח לאישה הרה?

פוליסת ביטוח לחו"ל להריון היא פוליסה מורחבת כשלעצמה, אך ניתן ליהנות מהרחבות וכיסויים שונים במידת הצורך. כך למשל, פוליסה מורחבת מכסה נושאים כמו הוצאות רפואיות שאינן כוללות אשפוז (בדיקות דם, אבחונים או בדיקת רופא), אשפוז בעת מצבים רפואיים כמו סכנה ליולדת, הוצאות בגין לידה מוקדמת או ביטוח בגין ביטול הטיסה. לצד הרחבות אלה, הפוליסה כוללת כיסויים בסיסיים דוגמת פינוי יבשתי, פינוי ימי או אווירי, הטסה לישראל למטרות רפואיות, קבלת תרופות, כיסוי הוצאות, טיפולי חירום בגין כאבי שיניים ועוד.

איך לבחור פוליסת ביטוח?

בין אם מדובר בפוליסת ביטוח לאישה הרה או כל פוליסה אחרת, ישנם כמה דברים שכדאי לבדוק:

  • עניין של מחיר – מטבע הדברים, כאשר טסים לחו"ל אתם מנסים לצמצם בהוצאות כמה שיותר. אך לא מומלץ להתקמצן על פוליסת ביטוח מורחבת. אמת, איש אינו רוצה לחשוב שיקרה לו משהו רע במהלך טיול מהנה, אך כדאי להיות מכוסים מפני כל תקלה.
  • מהו גובה ההשתתפות העצמית שלכם – הפוליסות אינן מכסות את הכול. חשוב לבדוק מהו סכום הכסף שאותו תשלמו בגין פציעה שאינה כלולה בביטוח.
  • ביטוח כבודה – ישנן פוליסות המכסות אובדן של חפצי ערך כמו מטען נייד או מחשב נייד. כדאי לבדוק אם לפוליסה שלכם יש סעיף כזה.

ולבסוף, כאשר אתם בוחרים פוליסה, חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע ולבחון איזו מבין הפוליסות היא הרלוונטית ביותר עבורכם.

שם פרטי
דואר אלקטרוני
שם משפחה
טלפון
איך אפשר לעזור?
שלח הודעה
שולח...
קצת סבלנות...ההודעה נשלחת ברגעים אלו.
הודעה נשלחה!
אחד מנציגנו יחזור אליך בקרוב