ביטוח נסיעות לגיל השלישי, ולאנשים עם בעיות בריאות

גיל הזהב הוא הגיל המושלם לצאת לטיול מסביב לעולם. כשאין צורך לקום בבוקר לעבודה, כשהילדים כבר פרשו להם כנפיים והנכדים באים רק בסופי השבוע, פנסיונרים רבים מתכננים טיסות לחו"ל. אבל לפני שמתכננים חופשה מפנקת, יש צורך לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל. אמנם אין חוק המחייב לרכוש ביטוח זה, אך כאשר יש פוליסה המכסה מחלות ותאונות הטיול בחו"ל הופך לבטוח יותר.

אילו הרחבים כוללת הפוליסה

פוליסת ביטוח נסיעות לגיל השלישי משתנה ממבוטח אחד למשנהו. על כל פנים, ישנן כמה הרחבות לפוליסה שחשוב להכיר:

 • כאשר המצב הרפואי מחמיר – פוליסה זו נועדה להקיף בעיות רפואיות מורחבות. הפוליסה יכולה לכלול אשפוזים או טיפולים רפואיים שנערכו לאחרונה.
 • פוליסה המכסה החמרת מצב רפואי באופן מצומצם – מדובר בפוליסה מוזלת יותר עבור הגיל השלישי. פוליסה זו נועדה למבוגרים המטופלים בתרופות שאינם עברו אשפוזים בחצי השנה האחרונה.
 • פוליסה למצב רפואי מצומצם – פוליסה מצומצמת זו מיועדת רק למי שעבר שעובר טיפול תרופתי בלבד. היא אינה מכסה טיפולים למי שיש מחלות או שעבר אשפוז בחצי השנה האחרונה.

קיימות פוליסות ביטוח רבות ומגוונות. על כל פנים, הפוליסות שהוזכרו לעיל אינן מכסות מצבים רפואיים מסוימים, ויש לברר את העניין עם הנציגים.

שומרים על החפצים

פוליסות ביטוח לחול אינן מכסות רק הוצאות רפואיות, אלא נועדו להגן מפני אובדן או נזק שעלולים להיגרם למזוודות. אבדן הרכוש היקר עלול לגרום לעוגמת נפש רבה. כדי לצמצם את הפגיעה, מומלץ לכלול בכיסוי של הפוליסה גם את עניין המזוודות. עם זאת, חשוב להביא בחשבון שישנם פריטים שלא יהיו כלולים בכיסוי דוגמת תכשיטים, מתכות יקרות, כלי נגינה, מוצרי חשמל או תשמישי קדושה.

פוליסות במקרים מיוחדים

והכוונה היא לא רק לפוליסות המכסות הוצאות רפואיות לגיל השלישי, אלא פוליסות המוצעות לאנשים עם בעיות רפואיות שונות. אלה כמה מבין הפוליסות שניתן להזכיר בנושא זה:

 • ביטוח לחולי סרטן – והכוונה היא לביטוח עבור מבוטחים הנמצאים באמצע הטיפולים או אחריהם. לעתים מדובר בטיסה שהיא טיול וישנם מקרים שבהם טסים המבוטחים כדי לקבל טיפול רפואי. כך או כך, הביטוח מכסה עניינים כמו הגשת עזרה ראשונה במקרה שבו חלה החמרה במצבו של החולה.
 • מבוטחים שעברו השתלות – מבין ההשתלות הנפוצות יותר הן השתלות כבד וכליות. המטופל יכול לרכוש פוליסת ביטוח במקרה שהוא יביא הוכחה מהרופא כי הוא אינו סובל מדחיית האיבר.
 • חולי לב – מדובר בדרך כלל בחולים שעברו צנתור, אשפוז או ניתוח לב פתוח. עבור חולים אלה ישנו ביטוח מיוחד אשר מכסה לא רק את התרופות, אלא טיפולים שונים כמו אשפוז בעקבות אירוע לב.
 • ביטוח לחולי סכרת – חולים אלה נוטלים תרופות דרך קבע, ולעתים חלה החמרה במצבם. הביטוח מכסה הוצאות רפואיות הנובעות מהחמרה במצב.

אלה רק כמה מקרים שבהם ישנו כיסוי רפואי לטסים לחו"ל. הפוליסות הרפואיות מכסות פעילויות שונות דוגמת הוצאות רפואיות בגלל אשפוז, המשך קבלת הטיפול הרפואי בארץ, פינוי וחילוץ ממקום הסכנה או האירוע, פיצויים במקרים של נכות, פיצויים מוות והטסת הגופה לארץ ועוד. מעבר לכך, ניתן להרחיב את הפוליסה גם למקרים של רעידת אדמה, הריון ולידה, פעילות אתגרית וכדומה.

אילו דברים כדאי לבדוק לפני שעורכים פוליסת ביטוח

בין אם אתם שייכים לקטגוריית הגיל השלישי ובין אם אתם סובלים מבעיות רפואיות כרוניות, ישנם כמה דברים שכדאי להביא בחשבון לפני שעושים ביטוח לחו"ל. ראשית, כדאי לבדוק אם קיימת בפוליסה מגבלת אשפוז. כלומר, עבור כמה ימי אשפוז ניתן להפעיל את הפוליסה. שנית, במקרה שבו נתקלים במצב חירום קריטי הדורש ניתוח, יש צורך לברר כמה יעלה שכרו של המנתח. שלישית, בגילאי 80 עד 85 יש צורך באישור מרופא שיאשר או לא את הטיסה למדינה זרה. יש צורך לספק אישור רפואי לפני הרחבת הפוליסה. ולבסוף, כדאי לבחור בחברה מומלצת ומקצועית שתוכל לספק לכם את הביטוח המתאים ביותר. מכיוון שמדובר בנושאים רפואיים רגישים, יש צורך לוודא שהחברה שומרת על סודיות.

מתי ניתן לבצע החזר הוצאות

ישנם מקרים שבהם החברה מאפשרת לבצע החזר הוצאות:

 • מצב שבו המבוטח צריך לחזור לארץ לפני המועד שצוין בעקבות תאונה או הופעת מחלה שלקה בה בעת שהיה בחו"ל.
 • מוות פתאומי של בן משפחה שהתלווה לטיסתו של המבוטח.
 • טיסת חירום של מבוטח בעקבות החמרה במצבו של אחד מבני משפחתו.
 • מותו של אחד מבני המשפחה בארץ המחייב השתתפות בלוויה.

הבטיחות לפני הכול

כל אדם מחויב לשמור על בריאותו. בעוד בישראל ניתן לקבל טיפול רפואי במהירות בעת ההחמרה במצב, הרי שבמדינה זרה העניין עשוי להיות מורכב יותר. על כן, אם ידועה לכם מחלה כלשהי או שגילכם הוא מעל 80, חשוב להיוועץ ברופא המטפל ולקבל ממנו אישור רפואי לטוס לחו"ל ללא קשר לפוליסה. כמו כן, מומלץ לבחור את העונה המתאימה לטוס לחו"ל בהתאים למצב הרפואי ולהימנע מביקור במקומות מסוכנים שעלולים להצריך חילוץ, הצלה וסיוע רפואי.

שם פרטי
דואר אלקטרוני
שם משפחה
טלפון
איך אפשר לעזור?
שלח הודעה
שולח...
קצת סבלנות...ההודעה נשלחת ברגעים אלו.
הודעה נשלחה!
אחד מנציגנו יחזור אליך בקרוב